Adobe Illustrator not enough memory to open the illustration hatası çözümü

En son konfigürasyona sahip de olsa bilgisayarınızda  Adobe Illustrator not enough memory to open the illustration hatası alıyorsanız hatanın çok ilginç bir nedeni çok da kolay bir çözümü var.

Arkadaşlar Illustrator en son kapatıldığı andaki pencere büyüklük ve  konumunu hatırlıyor ve bir daha açılırken aynı büyüklük ve konumda açılıyor. Eğer programı kapatmadan önce program penceresini iyice küçülttüyseniz bir dahaki açılışta not enough memory to open the illustration hatası alıyorsunuz. Çözüm basit. Programı program kısayolundan çalıştırın, penceyeyi tam ekran yapın ve programı kapatın. Şimdi hata aldığınız illustrator dosyasını açın. Sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

Önemi Not: Yazılarımı sitesinde ve yada blogunda yayınlamayı düşünen  arkadaşlar! Ne yazık ki bazı arkadaşların yazılarımı kendi yazılarıymış gibi sitelerinde yayınladıklarını görüyorum. Sizden ricam yazılarıma link vererek yayınlamanızdır. Bu size bir şey kaybettirmez, aksine kazandırır. Herkese kolaylıklar dilerim.

2 yorum

  1. Hocam söylediğinizi yaptım fakat çalıştığım dosya üzerinde avatar hatası veriyor
    dosyayı kayıt etmeye çalışıyorum olmuyor başka bir çözümü var mı vektörel çizim dosyası aslında dosya 3mb lık bir dosya ama kayıt esnasında bunu yapıyor tüm çalışmayı kopyalıyor başka bir dosyaya atıyorum ama gene durum aynı 🙂

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir