Google Drive bağlanmıyor hatası çözümü

Siz de Google Drive’ı andoid telefonunuzda ya da tabletinizde kullanıyorsanız ne kadar kullanışlı olduğunu görmüşsünüdür. Drop Box bazen yüklediğiniz dosyaları göstermeyebiliyor ama Google Drive’da böyle bir sorunla karşılaşmadım. Ancak tarayıcıdan ulaşmak yerine bilgisayarızınıza Google Drive kurarak ulaşmak istediğinizde internet bağlantınız olduğu halde “google drive internete bağlanamıyor. Lütfen internet bağlantınızı kontrol ediniz” Ya da “google drive cannot connect to the internet. please check your internet connection” hatası alıyorsanız  merak etmeyin, çözümü çok basit.

Birincisi kullandığınız antivirüs programı, Google Drive’ın internete erişmesini engelliyor olabilir. Örneğin nod32’de gelişmiş ayarlara gelerek Ağ ve Eposta seçeneği altında “Protokol Filitreleme” seçeneğine baktığınızda buraya Google Drive’ı ekleyebilir ve başında bulunan işareti kaldırarak  Google Drive’ın internete erişimini sağlayablirsiniz.  Eğer bu olmuyorsa, Google Drive’ın İnternet Explorer ayarlarını kullandığını unutmayın. İnyternet Explorer sürümünüzü yükselteren bağlantı ayarlarını sıfırlamanız sorunu çözecektir.

2 yorum

  1. deli oldum uğraşıp duruyordum. tek bir cümleniz yardımcı olmaya yetti “drive explorer ayarlarını kullanır”. explorer ın proxy ayarlarını değiştirmiştim. teşekkürler 🙂

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir