WordPress galeri hatası “Image cannot be loaded. Make sure the path is correct and image exist”

WordPress’in son sürümleriyle birlikte halihazırda bulunan pretty photo ile yazılarınıza eklediğiniz galeri ve resimlerin üzerine tıkladığınızda resimleriniz  güzel bir lighbox büyüme efektiyle açılmaktadır. Ne var ki WordPress sistemine resimleri galeri olarak eklediğinizde “Image cannot be loaded. Make sure the path is correct and image exist” galeri hatası alıyorsanız çözümü çok kolay.

Sorunun nedeni galeriyi ilk olarak yükleyerek sayfa içerisine eklediğinizde galeri ön izleme resimleri, resimlerin kendisine değil de bu resimlerin bağlı bulunduğu wordpress sayfalarına bağlı olmasıdır. Bunu çözmenin iki kolay yolu var:
1. Galeriyi eklediğimiz yazı veya sayfayı düzenleyi açtığımızda HTML görünümünü seçin, galeri kodunuzun aşağıdaki gibi olduğunu görüyouz:

[codesyntax lang=”html4strict”]

[/codesyntax]
Bu kodu aşağıdaki gibi “file” niteliğini ekleyerek galeriyi ilgili resim dosyasına yönlendiyiyoruz.

[codesyntax lang=”html4strict”]

[/codesyntax]

2. Galeriyi eklediğimiz yazı veya sayfayı düzenleyi açtığımızda galeri üzerine tıkladığımızda galeriyi düzenle ekranı karşımıza çıkıyor. Burada sağda bulunan galeri ayarlarından “ek sayfası” yerine “Ortam dosyası”nı (seçili olsa bile) yeniden seçerek galeriyi güncelliyoruz.

Böylece galeri hatası kaybolacak ve güzel lighbox büyüme efektimizin sorunsuz çalıştığını göreceksiniz.

4 yorum

 1. Merhaba;

  WordPresse yeni bşladım. woocommerce eklentisinde lightbox hatası alıyorum.Sorunu bir türlü çözemedim bana yardımcı olbilir misiniz

  1. orhan yorumuna yanıt olarak.
   Orhan Bey aldığınız hata kodlarını görmem gerekiyor, lightbox veya fancybox eklentilerinizi güncellemeniz sorunu çözebilir.

 2. Merhaba;

  WordPresse yeni başladım. woocommerce eklentisinde lightbox hatası alıyorum.Sorunu bir türlü çözemedim bana yardımcı olbilir misiniz

  1. Orhan Bey aldığınız hata kodlarını görmem gerekiyor, lightbox veya fancybox eklentilerinizi güncellemeniz sorunu çözebilir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir